V karanténe sú desiatky zamestnancov košických nemocníc. Zvýšil sa aj počet úmrtí na COVID-19

KošiceKoronavírus

Počet hospitalizovaných sa stabilizoval.

Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach sa počet pacientov s koronavírusom za posledné tri týždne stabilizoval. Počas uplynulých dní prijali 32 pozitívnych pacientov a taký istý počet osôb za rovnaký čas aj prepustili domov. Aktuálne sa v UNLP lieči 81 ľudí, z nich 3 pacienti sú v kritickom stave a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

„Situácia sa zlepšila na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Kým pred dvoma týždňami tam ležalo desať pacientov napojených na pľúcnu ventiláciu, dnes sú napojení traja. Jednou z príčin zlepšenia stavu je, že pacienti infikovaní koronavírusom si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu 2 – 3 týždne. Čiže pacientov, ktorých sme odpojili, začali v týchto dňoch dýchať sami bez podpory a boli preložení na iné reprofilizované oddelenie na doliečenie a za ten čas nám pribudli v podstate len dvaja pacienti,“ povedala pre Rádio Košice hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Zlou správou je, že kým v októbri zomrelo v UNLP na koronavírus 19 pacientov, v novembri ich je už teraz viac, čo potvrdila aj Šustová:

„Lôžka vyčlenené pre infikovaných pacientov v areáli na Rastislavovej, ktorý patrí do červenej zóny, sú momentálne obsadené na 46 percent. Pre pacientov s ochorením COVID-19 tak ostáva voľných ešte 96 lôžok. Medzi nimi sú aj reprofilizované lôžka pre pozitívnych psychiatrických pacientov z celého východoslovenského regiónu, ktorí sú izolovaní na lôžkovom oddelení druhej psychiatrickej kliniky,“ doplnila Šustová s tým, že z celkového počtu približne 3500 zamestnancov je aktuálne v karanténe 90 zdravotníkov.

Železničná nemocnica nemá hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. V domácej karanténe je sedem jej zamestnancov. V Nemocnici Košice-Šaca tento týždeň zaevidovali 15 COVID pacientov.

V nemocnici nemáme hospitalizovaného žiadneho infikovaného pacienta, nakoľko v záujme udržania statusu zelenej nemocnice na semafore COVID-19, v prípade zistenia pozitivity u pacientov zabezpečujeme ich preklad na Kliniku infektológie a cestovnej medicíny UNLP,“ povedala hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková, pričom dodala, že momentálne evidujú 5 pozitívnych zamestnancov.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre