V karanténnych centrách vo Vysokých Tatrách je takmer dvesto Slovákov

VýchodSpravodajstvo

Denne ich strážia vojaci a polícia.

Uplynulú sobotu (21.3.) dorazilo do karanténnych centier rezortov vnútra a obrany vo Vysokých Tatrách 194 Slovákov z Nemecka a Holandska. V hoteli Granit v Tatranských Zruboch je v povinnej karanténe 98 osôb, v zariadení Kremenec v Tatranskej Lomnici 49 ľudí a do Centra účelových zariadení na Štrbskom Plese bolo umiestnených 47 Slovákov.

V meste zasadal krízový štáb s cieľom informovať domácich obyvateľov. „Chápeme, že ľuďom treba pomôcť, ale myslím si, že sme o tom mali vedieť dopredu. Tak by sme mohli informovať našich obyvateľov, ako aj tých niekoľko ľudí, ktorí sa tu v Tatrách pohybujú v liečebných zariadeniach,“ uviedol primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš. Zamestnanci, mestská polícia, poslanci či dobrovoľníci informovali občanov o umiestnení Slovákov vracajúcich sa zo zahraničia prostredníctvom oznamov v bytových domoch, SMS správ či webovej stránky.

Foto
Hotel Granit v Tatranských Zruboch  / RÁDIO KOŠICE

Všetky zariadenia 24 hodín denne strážia vojaci a polícia. Slováci v karanténe majú zákaz vychádzať zo zariadenia a do budovy sa nedostane nikto zvonku. Izolovaní by mali absolvovať testy, ktoré určia ich ďalšie smerovanie. V prípade, ak sa u nich testovaním nepotvrdí koronavírus, budú umiestnení do povinnej domácej karantény.

Mokoš predpokladá, že voľné miesta budú obsadené ďalšími Slovákmi vracajúcimi sa zo zahraničia: „Boli sme zaskočení, pretože nás nikto neinformoval. Odhliadnuc od toho musím apelovať na obyvateľov, aby boli pokojní a neobávali sa. V tejto situácii buďme zodpovední, chráňme seba aj ostatných a pomáhajme si.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre