V kauze vraždy Tupého je obvinená jedna osoba

SlovenskoSpravodajstvo

Aktualizované 14.25 hod.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila advokáta Adama P. z vraždy študenta Daniela Tupého. Polícia uviedla, že po vykonaní potrebných úkonov rozhodne o ďalšom postupe:

„Obvinený je zadržaný a v súčasnosti s ním vyšetrovateľ vykonáva procesné úkony.“

Vyšetrovateľ NAKA podal prokurátorovi podnet na väzobné stíhanie Adama P. Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru skonštatoval, že prokurátor rozhodne, či väzobný návrh bude podaný na súd:

„Obvinený je zadržaný a po vykonaní procesných úkonov v piatok 24. marca vyšetrovateľ NAKA podal prokurátorovi podnet na jeho väzobné stíhanie,“ povedal Slivka s tým, že okrem obvineného nie je v tomto prípade zadržaná žiadna ďalšia osoba.

 

Foto
O vyšetrovaní informoval aj Hamran / TASR

Policajný prezident Štefan Hamran povedal, že zadržali desať ľudí, ale osem osôb napokon prepustili na slobodu. Daniel Tupý bol zavraždený večer 4. novembra 2005 v parku na Tyršovom nábreží v Bratislave. Zomrel na následky zranení po ôsmich bodných ranách. Na študentov zaútočila skupina mužov, ktorí boli vyzbrojení nožmi a boxermi. Zranenia utrpeli šiesti ľudia.

Jednou z verzií bolo to, že za vraždu mohla mafia. V minulosti bolo v tomto prípade obžalovaných päť osôb, pričom Richardovi H. hrozil 10 – 15-ročný trest odňatia slobody. Bratislavský okresný súd ho však v júni 2009 oslobodil spod obžaloby.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre