V Kežmarku zriadili funkciu informátora pre ľudí z Ukrajiny

VýchodSpravodajstvo

Ukrajinský informátor sídli v kancelárii prvého kontaktu na radnici.

Foto
Päťdesiatštyriročný Filipovský pochádza z jeden a pol miliónového mesta Charkov, býva s rodinou vo Veľkej Lomnici, jeho manželka pracuje ako gynekologička v kežmarskej nemocnici, syn navštevuje kežmarskú základnú školu a dcéra študuje v Berlíne / Mesto Kežmarok

Mesto Kežmarok zriadilo funkciu informátora pre občanov z Ukrajiny. Stal sa ním Vladimír Filipovský z ukrajinského Charkova. Informovala o tom dnes samospráva na sociálnej sieti. Ľudia, ktorí utiekli pred vojnou z Ukrajiny, nájdu od apríla pomoc v Kežmarku na Hlavnom námestí v priestoroch radnice v kancelárii prvého kontaktu.

Záujemcovia môžu informátora kontaktovať osobne počas pracovnej doby mestského úradu, telefonicky na čísle 0911 025 238 alebo e-mailom na ukrajina@kezmarok.sk. Päťdesiatštyriročný Filipovský pochádza z jeden a pol miliónového mesta Charkov.

Ako ďalej uviedol, býva s rodinou vo Veľkej Lomnici. Jeho manželka pracuje ako gynekologička v kežmarskej nemocnici, syn navštevuje kežmarskú základnú školu a dcéra študuje v Berlíne. „V Kežmarku je pokoj a cítim sa tu veľmi dobre. Očakávam príchod Ukrajincov, kolegovia ma tu veľmi dobre prijali,“ povedal.

Zdroj: SITA

Komentáre