V Košiciach korunovali kráľa univerzitného futbalu, trofej ostala doma

KošiceŠport

Technická univerzita v Košiciach získala od Slovenskej asociácie univerzitného športu mandát na organizáciu Finále univerzít SR 2023 vo futbale. Preto sa domáci stánok futbalistov Slávie TU stal v dňoch 24.5.-25.5.2023 miestom stretnutia najlepších futbalistov Slovenska z radov vysokoškolákov.

Foto
Víťazný tím Košičanov / foto TUKE

Napriek tomu, že sa samotní technici z Košíc na podujatie nekvalifikovali (vo vzájomnom zápolení s UPJŠ len remizovali 3:3, no mali horšie skóre) na kvalite to tomuto podujatiu vôbec neubralo.

V úvodných semifinálových bojoch si lepšie počínali hráči UPJŠ a Univerzity Komenského, ktorí si tak vybojovali miestenku vo finálovom súboji. Súboj o tretie miesto tak ostal na pleciach Žilinskej univerzity a SPU Nitra.

Víťaznú trofej nakoniec zdvihli nad hlavy práve hráči UPJŠ po víťazstve nad Univerzitou Komenského 3:1. Bronzové medaile si odniesli študenti Žilinskej univerzity po víťazstve nad SPU Nitra 7:2. Najlepším brankárom turnaja sa stal Šimon Buhaj (UPJŠ), najlepším hráčom turnaja Tomáš Solotruk (UK BA).

 

Výsledky zápasov

Semifinále:
SPU Nitra – UPJŠ 0:8
Žilinská univerzita – Univerzita Komenského 3:5

O 3. miesto
Žilinská univerzita - SPU Nitra 7:2
Finále
Univerzita Komenského – UPJŠ 1:3

Galéria k článku

Komentáre