V Košiciach pribudnú tri nové letecké linky do Dublinu, Viedne a Varšavy

KošiceSpravodajstvo

Zimný letový poriadok prináša Košiciam a východnému Slovensku hneď tri nové letecké spojenia so spoločnosťou Ryanair.

Foto
Zimný letový poriadok letiska Košice platný od 31. októbra zahŕňa tri nové letecké spojenia / Letisko Košice

„Najdlhšie očakávaná bola linka do Dublinu, ktorú Ryanair spustil prvým letom v nedeľu 31. októbra. Odlety z Košíc do írskej metropoly sú plánované vždy v stredu o 19.50 a v nedeľu o 14.05. Priamy let trvá 3 hodiny. Z tejto linky má radosť predovšetkým početná slovenská komunita žijúca v Írsku, ktorá sa priameho spojenia s domovinou dlhodobo dožadovala," informovala marketingová manažérka košického letiska Karolína Linhartová.

Ďalšou novou destináciou Ryanairu je linka z Košíc do rakúskej Viedne. Prvý let je naplánovaný na pondelok 1. novembra. Odlety z Košíc budú v pondelok o 9.05 a v piatok o 13.45. Oficiálna dĺžka letu je 1 hodina.Táto linka je vynikajúcou správou pre ľudí pracujúcichči študujúcich vo Viedni, v Bratislave a ich okolí ako cenovo a časovo skvelá alternatíva dopravy.

V poradí treťou novou destináciou Ryanairu je linka z Košíc do poľskej Varšavy na letisko Varšava Modlin. Prvý let je naplánovaný na utorok 2. novembra. Odlety z Košíc budú vždy v utorok o 14.40 a v sobotu o 14.20. Let trvá 1 hodinu. Poľsko a Slovensko majú ako krajiny k sebe odjakživa veľmi blízko a toto spojenie je cenovo výhodná príležitosť ako spoznať Varšavu a jej okolie.

Foto
Ryanair verí v potenciál Košíc a pokračuje v pridávaní nových destinácií / Letisko Košice

„Máme veľkú radosť z toho, že Ryanair verí v potenciál Košíc a pokračuje v pridávaní nových destinácií. Predovšetkým sa tešíme dlhodobo žiadanej linke do Dublinu. Dublin bol dlhodobo na popredných priečkach v zozname destinácií, o ktoré sme sa snažili a sme radi, že od dnešného dňa budú mať írski Slováci cestu domov výrazne zjednodušenú. Zároveň vítame aj ďalšie spojenie do susedných metropol - Viedne a Varšavy, ktoré takto budú dostupné aj pre cestovateľov, ktorí využívajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti,“ povedal Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice.

„Ako najväčší letecký prepravca v Európe sme nesmierne radi, že otvárame z Košíc ďalšie tri nové letecké spojenia, a teda, že cestujúci z Východného Slovenska môžu z Košíc lietať do nových destinácií, ktorými sú Dublin, Viedeň a Varšava,” uviedol obchodný riaditeľ leteckej spoločnosti Ryanair - Jason McGuinness.

Zimný letový poriadok letiska Košice platný od 31. októbra zahŕňa tieto letecké spojenia: Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a následne do ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade, Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií - Londýn Stansted, Praha, Liverpool , Dublin, Viedeň, Varšava Modlin, Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácií - Londýn Luton, Doncaster, Sheffield.

Naďalej sú pre všetky letecké spoločnosti v platnosti všeobecne známe pravidlá nosenia respirátorov FFP2 počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu letiska Košice.

Komentáre