V Košiciach sa letný Swap ponesie v štýle záhradnej párty

KošiceZaujímavosti

Oblečenie, ktoré ostane, poputuje na charitu.

Foto
Ilustračná fotografia  / Pixabay

Ak uvažujete nad osviežením vášho šatníka a zároveň by ste radi niečo svoje posunuli ďalej, navštívte dnešný SWAP Košice, ktorý prichádza s novinkou. Už dnes si môžete vymieňať oblečenie pod holým nebom. Najväčší skutočne košický SWAP sa bude niesť v znamení letnej záhradnej party. 

Novú šancu nenosenému oblečeniu má príležitosť poskytnúť každý, kto sa túto sobotu vyberie do Kasární/Kulturparku. V areáli Kasární/Kulturparku sa na Letnom SWAP Košice budú od 16.00 do 20.00 hodiny vymieňať kvalitné, čisté a bezchybné kúsky oblečenia. Atmosféru letnej party navodia DJ sety Florra Ballóka.

„Mimoriadna situácia a prijaté opatrenia na zamedzenie šírenia pandémie COVID-19 pozmenili naše plány a po zrušení jarného podujatia sme uvažovali nad čo najbezpečnejším spôsobom realizácie SWAPu. Rozhodli sme sa ho zorganizovať v exteriéri a zelený park Kasární/Kulturparku je na tento účel ako stvorený. Okrem toho, že kvalitné, čisté a nepoškodené oblečenie dostane u nás novú šancu, výmenu oblečenia môžu účastníci spojiť s relaxom v parku spojeným s príjemnou hudbou“, povedala Zuzana Slivenská, zakladateľka SWAP Košice.

Foto
Nevymenené kusy odevu poputujú Krízovému centru Arcidiecéznej charity Košice / SWAP KE

Šaty sa neskúšajú, opatrení bude hneď niekoľko

Ak ste fanúšikom udržateľnej módy, toto miesto by ste dnes nemali vynechať. SWAP je ekologickým projektom a bojuje proti konzumu, pre organizátorov je však zdravie účastníkov prvoradé.

„Teší nás narastajúci záujem o SWAP, odzrkadľuje to skutočnosť, že ekologické povedomie Košičanov sa zlepšuje a SWAP si obľúbili. Buďme však opatrní a chráňme sa navzájom. V záujme ochrany zdravia účastníkov SWAPu sme zaviedli opatrenia ako povinnú dezinfekciu rúk pri vstupe, rukavice pre našich dobrovoľníkov, neumožňujeme skúšanie oblečenia, napriek tomu, že ide o podujatie v exteriéri odporúčame nosenie rúšok  a prosíme účastníkov, aby dodržiavali vzájomný odstup aspoň 1 meter. V prípade, ak sa niekto vrátil z rizikovej krajiny alebo kýcha, kašle a má teploty, prosíme aby zostal doma a radi ho privítame na inom SWAPe, “ konštatovala Edina Kocsisová, spoluorganizátorka SWAP Košice.

SWAP však má okrem ekologického významu aj silnejšiu pridanú hodnotu, nevymenené kusy odevu poputujú Krízovému centru Arcidiecéznej charity Košice, kam sa organizátorom po jesennom a vianočnom SWAPe podarilo odovzdať desiatky vriec dámskeho, pánskeho aj detského oblečenia. Na záver podvečera plného dobrej nálady organizátori prichystali pre návštevníkov aj prekvapenie v podobe tomboly. 

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre