V Košiciach sa predstaví trinásť divadelných súborov zo siedmich krajín

KošiceKultúra

Odohrajú šestnásť predstavení.

V metropole východu sa dnes začal 12. ročník festivalu Virvar – Dni bábkového divadla a hier pre rodiny, ktorý potrvá do nedele 9. júna. Návštevníci budú môcť vidieť hercov v kostýmoch, masky, bábky, tanec, choduliarov, žonglérov či flašinetárov. Na festivale sa predstaví trinásť divadelných súborov zo siedmich krajín, ktoré odohrajú šestnásť predstavení.

Program sa okrem priestorov Bábkového divadla Košice (BDK) uskutoční aj v Divadle Thália, v Kasárňach/Kulturparku, vo Východoslovenskej galérii či v centre metropoly východu. Umelecký šéf BDK Ivan Sogel skonštatoval, že slávnostné otvorenie Virvaru, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie, je naplánované o 17.00 hod.

Foto
V metropole východu sa začal 12. ročník festivalu Virvar (Ilustračná fotografia)  / TASR

Bábkové divadlo zo slovinského mesta Maribor odohrá v divadelnej sále BDK predstavenie Ferdo, veľký vták. Do Košíc pricestovali aj umelci z Maďarska, Česka, Poľska, Nemecka a Ukrajiny. Sogel dodal, že vystúpia aj viaceré slovenské divadlá:

„Diváci budú mať možnosť vidieť oceňované predstavenie Okololo Bratislavského bábkového divadla, ale aj skvelé inscenácie Bábkového divadla na Rázcestí z Banskej Bystrice či predstavenia divadla Dvor zázrakov zo Žiliny, ako aj Teatra Colorato z Bratislavy.“

Virvar vyvrcholí inscenáciou Pinokio v podaní domáceho BDK. Deti pobaví aj kúzelník či žongléri. Zároveň budú pripravené rôzne workshopy a tvorivé dielne, koncert francúzskych šansónov aj flašinetárov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre