V Košiciach sa začínajú oslavy Dňa mesta

KošiceKultúra

Slávnostne bude spustená aj spievajúca fontána.

V sobotu (27.4.) sa začína 30. ročník osláv Dňa mesta Košice. V prvý deň podujatí tak na Košičanov čaká jazda 140-ročnej lokomotívy Katka v Čermeľskom údolí či slávnostné spustenie zrekonštruovanej Spievajúcej fontány na Hlavnej ulici. Oslavy dňa mesta budú trvať až do 17. mája, spolu je pripravených takmer 70 hlavných a sprievodných podujatí.

„V sobotu je pripravené atraktívne križovanie vlakov, čo prinesie častejšie odchody zo stanice Čermeľ,“ uviedlo občianske združenie Detská železnica Košice.

Premávať má tiež nadväzujúca kyvadlová doprava historickým retrobusom Škoda 706 RTO medzi zastávkami Havlíčkova a Čermeľ.

Foto
Košičanov čaká jazda 140-ročnej lokomotívy Katka / TASR

Jediná zachovaná detská železnica na území bývalého Česko-Slovenska oslávi svoju 70. sezónu. Košičanov tak čakajú poča víkendu premiérové jazdy najstaršej parnej lokomotívy Katka z roku 1884. Po náročnej oprave sa na trať postaví po prvýkrát.

V parku pri Spievajúcej fontáne bude o 18.30. hod. pre verejnosť otvorená aj výstava, ktorá poukáže na vznik fontány. Slávnostne spustená bude o 19.00 hod. Predstavené budú nielen smart riešenia, pomocou ktorých je fontána riadená ale verejnosť čaká aj hudobný a tanečný program. Na podujatie by mal prísť aj exprezident a bývalý košický primátor Rudolf Schuster.

 

Zdroj: TASR

Komentáre