V Košiciach štartuje Medzinárodný folklórny festival

KošiceKultúra

Privíta súbory z Ukrajiny, Izraela aj z Talianska.

Dnešným dňom sa začína 41. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest. O 17.00 hod. bude na Hlavnej ulici sprievod folklórnych súborov, ktoré na festivale vystúpia.

Prišli nám súbory z Ukrajiny, Izraela a Talianska. Taliani sú z toho najväčšieho regiónu a najvzdialenejšieho, zo Sicílie, Izraelčania prišli zo stredného Izraela, Hašarom sa, tuším, volá to mesto, a potom máme tu Ukrajincov, ktorí prišli z mesta Veľké Ryvne a je to súbor, ktorý sa zameriava na takú prapodstatu ich folklóru. Lebo my väčšinou už tie súbory z bývalého Sovietskeho zväzu máme také, že by som povedal na folklórnu šou, tak toto je taký silne etnograficky orientovaný kolektív,“ uviedol hlavný organizátor festivalu Vladimír Urban.

Foto
V Košiciach sa začne 41. ročník festivalu / TASR

Cassovia Folkfest sa orientuje aj na okolie Košíc.

„Zajtra (23.6.) bude veľký program zahraničných súborov v Kechneci, večer o 20.00 hod. a potom v sobotu (24.6.) budú dva koncerty v Historickej radnici v Košiciach, jeden koncert je o 17.30 hod., ďalší je o 20.00 hod. V nedeľu (25.6.) je možné, aby si záujemcovia o zahraničné súbory prišli pozrieť ich hudobnú produkciu k tancu, príp. si s nimi zatancovať v Amfiteátri, pri Kultúrnom dome vo Valalikoch a v samotnom Kultúrnom dome bude o 16.00 hod. koncert domácich súborov - Kadlubek, Parádne nevesty a potom budú zahraničné súbory,“ doplnil Urban.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre