V Košiciach už stojí nové uzamykateľné kontajnerovisko

KošiceSpravodajstvo

Jeho cena je približne 5000 eur.

Mestu Košice a mestskej časti Košice - Juh v pondelok (12.6.) spoločnosť KOSIT, a.s., odovzdala uzamykateľné kontajnerové stanovište. Vzniklo v rámci pilotného projektu nových podzemných a uzamykateľných kontajnerových stanovíšť.

„Je to uzamykateľné stanovište, malo by to byť osvetlené vpredu pred tým stanovišťom aj vo vnútri, na to bude slúžiť solárny panel, pretože tam nebol prívod elektriny. Nie je tu ani pouličné osvetlenie, čo veríme, že zvýši bezpečnosť toho miesta ako takého aj v noci. Našim cieľom je v budúcnosti do každého stanovišťa umiestniť kontajnery na zber obnoseného šatstva, pretože práve tento zber je možné ešte využiť na opätovné použitie a je to ešte ďalšia vyššia forma nakladania s odpadom,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT Marián Christenko.

Foto
Takto vyzerá nové kontajnerovisko na Juhu / TV KOSICE

Okrem toho spomínané riešenie zahŕňa i nádoby na komunálny odpad a triedený zber. Súčasťou je aj možnosť zberu batérií a obnoseného šatstva. Na jeseň tohto roka plánuje spoločnosť vybudovať aj podzemné kontajnerovisko, a následne vyhodnotiť výhody i nevýhody oboch typov v praxi. O tom, kde sa bude nachádzať ešte nie je definitívne rozhodnuté.

„Umiestnenie malo byť na druhej strane Južnej triedy ako sú hviezdicové bloky. Tam je opäť pomerne hustá koncentrácia obyvateľov. Je tam vhodná lokalita na takýto spôsob, vzhľadom na to, že to musí byť niekde, kde sa pod danou plochou nenachádzajú inžinierske siete, káble a podobne,“ vysvetlil starosta MČ Juh Jaroslav Hlinka.

Jedno uzamykateľné kontajnerovisko stojí približne 5000 eur, v prípade podzemného typu sú tieto náklady vyššie.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE, TASR

Komentáre