V Košickom kraji pomáhalo viac ako tisíc dobrovoľníkov. Spoločne odpracovali vyše 3700 hodín

VýchodSpravodajstvo

Samospráva plánuje v podobných aktivitách aj naďalej pokračovať.

Aj Košický samosprávy kraj (KSK) sa zapojil do Týždňa aktívneho dobrovoľníctva, ktorý sa uskutočnil od 15. do 22. septembra. Do projektu sa zapojilo viac ako tisíc dobrovoľníkov, ktorí spoločne odpracovali vyše 3700 hodín. V tomto smere je KSK najúspešnejší v rámci Slovenska. Dobrovoľníci pomáhali v rôznych neziskových organizáciách, domovoch sociálnych služieb, chránených dielňach, mestách či mestských častiach. „Práce dobrovoľníkov boli rôznorodé, pomôcť mohli napríklad pri maľovaní plotov, úprave areálov domovov sociálnych služieb, škôl či nemocníc, až po prechádzky s klientmi sociálnych zariadení a pomoc pri športových aktivitách,“ uviedla hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová.

Foto
Týždeň aktívneho dobrovoľníctva / facebook.com/kosickykraj

Týždeň aktívneho dobrovoľníctva sa zrealizoval v rámci celého kraja, predovšetkým vo väčších mestách ako Košice, Michalovce či Rožňava. „Z menších miest boli dobrovoľníci najaktívnejší v Margecanoch, Prakovciach a Šemši. Ďalšie aktivity prebiehali aj na Zemplínskej šírave, v Spišskej Novej Vsi, Moldave nad Bodvou, Strážskom a na Tokaji,“ doplnila Činčárová s tým, že do aktivít sa zapojilo viac ako tisíc dospelých, stredoškolákov, vysokoškolákov, ale aj seniorov.

Ako skonštatovala Činčárová, samospráva plánuje v podobných aktivitách aj naďalej pokračovať: „KSK sa nielen v rámci Týždňa dobrovoľníctva snaží vyvíjať úsilie, aby dobrovoľníkov a dobrovoľníckych aktivít v kraji pribúdalo. Dobrovoľníctvo sa dostáva viac do povedomia ľudí a aj keď je táto pomoc nezištná a neslúži ako prostriedok na zlepšenie kariérnej pozície, dobrovoľníci majú možnosť skúsiť si, čo obnáša iné povolanie, čo prispieva k osobnostnému rozvoju.“

 

Autorka: JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre