V Kosite vymenili predsedu dozornej rady

KošiceSpravodajstvo

Nový predseda Dozornej rady sa v Kosite plánuje zamerať najmä na kontrolu už uzavretých zmlúv medzi touto spoločnosťou a Mestom Košice.

V sídle spoločnosti Kosit v Košiciach sa včera (15.5.) uskutočnilo Valné zhromaždenie, na ktorom sa odhlasovali dva body ohľadom predsedníctva Dozornej rady spoločnosti. Poslanci mestského zastupiteľstva v Košiciach ešte na svojom aprílovom zasadnutí  jednomyseľne schválili uznesenie, podľa ktorého má mesto v Dozornej rade Kositu zastupovať ako jej predseda poslanec Igor Petrovčik. Zároveň bol z tejto funkcie odvolaný Ján Jakubov.

„Spoločnosť Kosit považujem za dôležitého obchodného partnera, s ktorým ako mesto Košice dlhodobo spolupracuje. Spoločne s riaditeľom magistrátu sme išli na Valné zhromaždenie Kositu, aby sme videli, či sa zmeny v orgánoch spoločnosti udejú podľa návrhu mestského zastupiteľstva. Sme radi, že väčšinový akcionár akceptoval naše návrhy a môžeme ďalej korektne spolupracovať,“ uviedol primátor.

Foto
Petrovčík chce s vedením magistrátu chce pozorne preskúmať aj využitie financií / TASR

Nový predseda Dozornej rady Igor Petrovčík sa v Kosite plánuje zamerať najmä na kontrolu už uzavretých zmlúv medzi touto spoločnosťou a Mestom Košice. Takisto spolu s vedením magistrátu chce pozorne preskúmať aj využitie financií, ktoré platí mesto spoločnosti za zabezpečenie zimnej a letnej údržby a pripraviť plán zimnej údržby na nasledujúcu sezónu.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre