V Krásnej pribudne nové komunitné centrum

KošiceSpravodajstvo

Či pôjde o príspevkovú alebo neziskovú organizáciu, zatiaľ nie je rozhodnuté.

Nové komunitné centrum  by malo už začiatkom budúceho roka pribudnúť v košickej mestskej časti Krásna. V súčasnosti prebiehajú stavebné konania týkajúce sa spevnených plôch v danej lokalite. Zariadenie bude poskytovať rôzne sociálne služby, s maximálnou kapacitou 45 osôb.

„Ide o domov dôchodcov pre dvanásť klientov, bude tam denný stacionár pre seniorov. Čo je podstatné, bude tam zariadenie opatrovateľskej služby, pre tých, ktorí budú potrebovať aj odbornú lekársku starostlivosť. Takisto sa tam bude nachádzať útulok pre matky s deťmi,“ informoval starosta Krásnej Marek Kažimír.

Foto
ilustračné foto / TASR

Podobný projekt plánovala mestská časť ešte v roku 2010. Týkať sa však mal iba domova dôchodcov, pre približne stovku klientov. „Projekt bol pripravený na väčší domov dôchodcov, s týmto projektom malo mesto plán už dlhší čas. Výstavba sa začne začiatkom roku 2018. Právoplatné stavebné povolenie by sme mali mať v priebehu nadchádzajúcich zimných mesiacov,“ dodal Kažimír.

Finančné investície na celú výstavbu projektu, predstavujú sumu okolo dvoch miliónov eur. O celkovej koncepcii centra, teda či pôjde o príspevkovú alebo neziskovú organizáciu, zatiaľ nie je rozhodnuté.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre