V lokalite Pri jazdiarni pribudne 600 nových domov

KošiceSpravodajstvo

Súčasťou je aj rozšírenie Triedy KVP.

Metropola východu sa rozrastie o ďalšiu domovú výstavbu v lokalite nad Jazdiarňou. Na mieste by malo vzniknúť približne 600 domov a všetky objekty nesmú presiahnuť výšku 8 metrov. Prístupová cesta k nej vznikne na Triede KVP, ktorá je po nedávnej rekonštrukcii.

„Podľa platného územného plánu môžu v lokalite vyrásť prevádzky rôznych obchodov a služieb, ktoré sú svojou podstatou zlučiteľné s funkciou bývania, školské a predškolské zariadenia, objekty pre kultúru a náboženské obrady. Súčasťou tohto stavebného objektu je aj rozšírenie Triedy KVP o odbočovacie a pripájacie pruhy pre funkčné napojenie zbernej komunikácie Armérie. Zároveň budú vytvorené obojstranné autobusové zastávky MHD a napojenie cyklochodníka na Cyklistickú cestičku medzi ulicami Jána Pavla II. – Popradská,“ uviedol hovorca mesta Dušan Tokarčík.

Foto
V lokalite vznikne približne 600 domov (Ilustračná fotografia) / TASR

Na danom úseku sa jazdí rýchlosťou 70 km/hod. a starosta mestskej časti (MČ) Košice-Západ Marcel Vrchota verí, že by sa pre plynulosť cestnej premávky nemala maximálna rýchlosť meniť. Na rozdiel od mesta tvrdí, že napojenie by malo byť riešené svetelnou signalizáciou.

„V danom projekte sa ráta aj s nadjazdmi pre peších tak, aby to vedeli obísť, resp. my sme to navrhovali, to, ako sa s tým vysporiadal developer, nie je v súlade s tým, čo požadovala MČ. Uvidíme ako sa s týmito našimi námietkami vysporiada stavebný úrad,“ reagoval starosta.

Na mieste vznikne aj viac ako 50 parkovacích miest. Vrchota sa obáva zhustenej dopravy aj pre ďalšie chystané developerské projekty:

„Rátame do budúcna aj s tým, že premávka smerom z KVP sa zhustí. Najmä ohľadne toho zámeru výstavby v lokalite Girbeš, kde má vyrasť niekoľko tisíc nových bytov.“

Výstavba by mala byť z druhej strany prepojená cyklistickou trasou s Horným Bankovom. Developer dostal začiatkom roka stavebné povolenie na realizáciu inžinierskych sietí.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre