V Melbourne bude s pandémiou COVID-19 bojovať tisíc vojakov

SvetKoronavírus

Úrady plánujú za desať dní otestovať približne 100-tisíc ľudí.

Austrálska armáda vyhlásila, že do Melbourne vyšle tisíc vojakov. Potvrdila to aj ministerka obrany Linda Reynoldsová. Takýmto spôsobom chce zabrániť šíreniu pandémie koronavírusu. Melbourne je jedným z ohnísk COVID-19 v krajine. Štát Viktória za uplynulý týždeň eviduje takmer 150 nových prípadov nákazy.

Približne 850 príslušníkov ozbrojených síl bude pomáhať so sledovaním cestujúcich, ktorí sa do krajiny vracajú zo zahraničia a sú umiestnení do karantény v jednom z hotelov. Ďalších 200 vojakov poskytne logistickú a zdravotnú podporu zariadeniam, v ktorých sa realizuje testovanie na koronavírus.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Premiér štátu Viktória Daniel Andrews uviedol, že úrady plánujú za desať dní otestovať približne 100-tisíc ľudí v desiatich mestských štvrtiach. Cieľom je identifikovať nakazené osoby a umiestniť ich do domácej karantény.

Vojaci budú pomáhať aj na hraniciach austrálskych štátov, ktoré sú uzavreté pre návštevníkov. Zároveň poskytujú podporu zdravotníckym a záchranným službám. Austrália doposiaľ zaznamenala približne 7500 prípadov nákazy a 104 úmrtí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre