V metropole Šariša sa školský rok začal pre 10-tisíc žiakov základných a materských škôl

PrešovSpravodajstvo

Mesto sa uchádza o financie na rekonštrukciu inštitúcií.

Brány prešovských základných a materských škôl dnes privítali viac ako 10-tisíc školákov a škôlkarov. Do lavíc zasadlo približne 850 prvákov a 700 deviatakov. V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je 12 základných škôl, 20 materských škôl, 3 základné umelecké školy a ABC – Centrum voľného času.

„Vyše 7500 školákov zasadne do školských lavíc v 354 triedach v základných školách a materské školy dnes vítajú vyše 2500 škôlkarov,“ uviedla tlačová referentka mestského úradu Lenka Šitárová.

Nový školský rok prinesie niekoľko zmien. Materská škola Bajkalská doň vstupuje s novým názvom a ponesie tak meno profesorky Márie Podhájeckej. Nestorka predškolskej pedagogiky na Slovensku sa, in memoriam, stala v tomto roku v poradí deviatym Čestným občanom mesta Prešov.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Šitárová uviedla, že v novom školskom roku bude dôležitý najmä apríl, počas ktorého preverí tzv. monitor (Testovanie 9) vedomosti viac ako 700 deviatakov:

„Kalendáre prešovských škôl sú už teraz plné plánovaných súťaží, aktivít, olympiád, podujatí a udalostí, v ktorých sa naši školáci dlhodobo pýšia prvenstvami v celoslovenskom aj medzinárodnom meradle.“

Mesto sa uchádza o financie, vďaka ktorým by sa mohlo zrekonštruovať päť materských škôl a päť základných škôl.

„Pred finále je aj rekonštrukcia športového areálu ZŠ s MŠ Námestie Kráľovnej pokoja 4 v Prešove, na ktorý získalo mesto financie z Fondu na podporu športu vo výške vyše 250-tisíc eur,“ doplnila Šitárová s tým, že v priestoroch školy vznikne Areál pre plážové športy.

 

Zdroj: SITA

Komentáre