V metropole východu začína prenájom vianočných stromčekov

KošiceSpravodajstvo

Na výber je sto smrekov.

Košičania si aj tento rok môžu od Správy mestskej zelene (SMsZ) prenajať živý vianočný stromček v kvetináči. Od dnešného dňa majú na výber sto kusov stromčekov. Hovorca SMsZ Peter Sasák pre Košice Online potvrdil, že v cene je zahrnutý aj dovoz a odvoz a krátka inštruktáž o tom, ako sa o ne starať:

„Kto si chce stromček prenajať, môže si ho vybrať od dnes 21. novembra na našej stránke vianocnestromceky.smsz.sk. Každý stromček má svoje individuálne číslo, je samostatne nafotený a nájomca má záruku, že sa k nemu dostane stromček, ktorý si vybral. Všetky stromčeky určené na prenájom sú rovnakého druhu, ide o smrek pichľavý (picea pungens), ktorý sa nám osvedčil pre svoju odolnosť a krásnu farbu ihličia, ktorá má striebristý nádych. Cena prenájmu bola na tento rok stanovená na 45 eur.“

Foto
Košičania si aj tento rok môžu prenajať živý vianočný stromček v kvetináči / facebook.com/smszkosice

Prenájom stromčekov je dostupný na celom území metropoly východu vrátane odľahlejších mestských častí. Košičania majú o túto najekologickejšiu alternatívu z lokálneho zdroja záujem.

S rozvozom stromčekov začneme v stredu 15. decembra a ukončíme ho 22. decembra. Prenajímatelia sú vždy vopred oslovení a dohodneme s nimi termín a čas privezenia, rovnako po Novom roku si dohodneme termín odvozu po sviatku Troch kráľov. V domácnostiach aj tento rok stromčeky pobudnú približne štyri týždne. Určite by sme dokázali prenajať aj väčší počet stromčekov, ale už aj pri súčasnom počte narážame na naše personálne a technické možnosti. Ale do budúcna sa nebránime rozšíriť počet stromčekov na prenájom, ak na to budeme mať možnosti a kapacity,“ dodal Sasák s tým, že stromčeky sa po sviatkoch najprv aklimatizujú a následne na jar vysadia do pôdy v Okrasnej škôlke SMsZ.

Komentáre