V Michalovciach bude obyvateľov počas leta ochladzovať vodná hmla

VýchodSpravodajstvo

K dispozícii je aj vodný bar.

Samospráva Michalovce si pre horúčavy pripravila pre svojich obyvateľov v centre mesta vodný bar a prostredie pri teplotách nad 30 stupňov ochladzuje. Referentka odboru komunikácie a marketingu mestského úradu Marcela Andréová uviedla, že, Technické a záhradnícke služby mesta Michalovce na to využívajú multifunkčné vozidlo, ktoré vytvára aj vodnú hmlu.

„Multikáru, ktorá vyrába vodnú hmlu, môžete stretnúť v čase od 11.00 do 14.00 hod. na trase centrálna mestská zóna –Štefánikova ulica – Hollého ulica, a to dvakrát počas uvedenej doby,“ doplnila Andréová. Počas pracovných dní sa v uliciach pohybuje aj kropiace vozidlo na komunikácie, ktoré ochladzuje a zvlhčuje vonkajšie prostredie.

Foto
Verejnosť sa na námestí môže osviežiť pohárom vody s citrónom, a to počas pracovných dní od 9.00 do 17.00 hod / Mesto Michalovce

Vodný bar je k dispozícii pred budovou mestského úradu a v spolupráci s mestom ho prevádzkuje Východoslovenská vodárenská spoločnosť.

„Ide o bezplatnú službu občanom, ktorej cieľom je pomôcť Michalovčanom i návštevníkom mesta zvládnuť horúce letné dni,“ uviedla Andréová.

Verejnosť sa na námestí môže osviežiť pohárom vody s citrónom, a to počas pracovných dní od 9.00 do 17.00 hod. V prípade zlého počasia bude bar zatvorený. Pre zvieratá je tiež pripravená miska s vodou.

 

Zdroj: TASR

Komentáre