V Michalovciach budú ľudí za očkovanie v krajskom centre odmeňovať

VýchodKoronavírus

Každého, kto sa v sobotu (27.11.) príde do krajského vakcinačného centra v Michalovciach zaočkovať prvou alebo druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19, odmenia. Motiváciou dať sa zaočkovať a pomôcť tak k zmierneniu pandemických opatrení budú vstupenky na domáce zápasy miestnych športových klubov, poukážky na obed i vstupy do thermalparku na Zemplínskej Šírave.

Foto
Rozhodnutie dať sa zaočkovať odmenia v Michlovciach aj miestne reštaurácie, ktoré ponúkli spolu 620 poukazov na obed, thermalpark poskytol 100 vstupov. Druh odmeny si budú môcť zaočkovaní vybrať sami. (Ilustračná fotografia) / FB KSK

„Aktivitu pripravil Košický samosprávny kraj (KSK) v spolupráci s michalovskými športovými klubmi," informovala hovorkyňa kraja Anna Terezková.

„Chceme sa dostať na čísla zaočkovanosti, ktoré, hneď ako to bude možné, otvoria štadióny, ekonomicky pomôžu klubom a vrátia radosť z hry tímom aj športovým nadšencom. Verím, že aj lístky ako odmena za zodpovedné rozhodnutie sa stanú lákadlom, ako motivovať ľudí dať sa zaočkovať a pomôžu udržať fanúšikov na tribúnach, nie v nemocniciach," uviedol za všetky športové kluby marketingový manažér MFK Zemplín Michalovce Július Kmec. Do aktivity sa tiež zapojili hokejový klub Dukla Ingema Michalovce a ženský hádzanársky klub Iuventy Michalovce.

Rozhodnutie dať sa zaočkovať odmenia aj miestne reštaurácie, ktoré ponúkli spolu 620 poukazov na obed, thermalpark poskytol 100 vstupov. Druh odmeny si budú môcť zaočkovaní vybrať sami. „Východniari budú môcť lístok na zápas či do thermalparku využiť hneď, keď to pandemická situácia dovolí," dodala Terezková.

Krajské očkovacie centrum bude zriadené v priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova, v prevádzke bude od 9.00 do 17.00. Záujemcovia, ktorí ho budú môcť navštíviť aj bez registrácie, budú mať na výber z jednodávkovej vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson alebo z dvojdávkovej vakcíny Pfizer/BioNTech.

Zdroj: TASR

Komentáre