V Michalovciach sa na očkovanie Sputnikom prihlásilo 1300 záujemcov. K dispozícii majú zatiaľ 800 vakcín

VýchodKoronavírus

Aktualizované 15.05 hod.: Košický samosprávny kraj začne očkovať ruskou vakcínou Sputnik V v sobotu 12. júna vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Michalovciach.

Foto
Ruskou vakcínou Sputnik začne Košický samosprávny kraj očkovať v Michalovciach v sobotu 12. júna / TASR

„Zaočkovať by sme mali 800 ľudí, ktorým bol pridelený termín, pričom do dnešného dňa sa na očkovanie do Michaloviec prihlásilo 1300 záujemcov,“ informovala v piatok (11.6.) hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„V rámci Slovenska je podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) najvyšší záujem o Sputnik práve v michalovskom očkovacom centre. K pondelku 7. júna sa tam prihlásilo zhruba 400 ľudí, k piatku 11. júna je to viac ako trojnásobok," dodala Terezková. KSK dostal z ministerstva zdravotníctva v prvom kole 800 vakcín Sputnik V.

„Očkovanie Sputnikom je náročné, pretože po rozmrazení vakcíny je potrebné očkovaciu látku do dvoch hodín vyočkovať. Napriek tomu sme na túto vakcináciu organizačne aj technicky pripravení,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Na základe prihlásených je záujem o ruskú vakcínu v Michalovciach evidentný. „Kľúč je jasný - zoznam podľa čakárne, ktorí sú ľudia prihlásení na ktoré miesta. Pretože niektorí ľudia si dajú celé Slovensko a potom to nevieme presne určiť. Takže pokiaľ bude záujem väčší, tak verím tomu, že budeme promptne reagovať a dodáme tu tých vakcín viac,“ povedal dnes na návšteve Michaloviec minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. 

Počas víkendu (12. - 13.6.) bude v prevádzke aj veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach, kde budú očkovať vakcínou konzorcia Pfizer/BioNTech, a v Spišskej Novej Vsi, kde sa bude očkovať vakcínou Moderna. Košická župa predpokladá, že po otvorení čakárne nad 60 rokov sa záujem o ruský Sputnik opäť mierne zvýši.

Zdroj: TASR
 

Komentáre