V Mjanmarsku úspešne pristálo lietadlo s pokazeným podvozkom

SvetSpravodajstvo

Pri incidente sa nikto nezranil.

Na letisku v mjanmarskom meste Mandalaj dnes (12.5.) núdzovo pristálo lietadlo tamojšej štátnej leteckej spoločnosti. Pilot uskutočnil úspešný pristávací manéver, pri ktorom sa nezranil ani jeden z desiatok cestujúcich či z členov posádky. Stroj typu Embraer 190 mal problém s podvozkom a na dráhu napokon zosadol bez vysunutých predných kolies. Lietadlo smerovalo z mesta Rangún v južnom Mjanmarsku do Mandalaj v strednej časti krajiny.

Foto
Núdzové pristátie lietadla v Mjanmarsku / TASR

Pilot krátko pred pristávaním ohlásil, že lietadlu nejde vysunúť predný podvozok. Opakovane krúžil nad letiskom, aby letoví dispečeri skontrolovali stav stroja. „Potom kapitán postupoval podľa núdzových pokynov a vypálil zvyškové palivo, aby znížil váhu,“ vyhlásila letecká spoločnosť. Šéf ministerstva dopravy a telekomunikácií uviedol, že pilot odviedol skvelú prácu. Incident však vyšetrujú. Presný počet pasažierov na palube zatiaľ nie je známy, ale tento typ lietadla má kapacitu až do 114 cestujúcich.

V Mjanmarsku došlo v tomto týždni už k druhému incidentu v dopravnom letectve. V stredu (8.5.) v Rangúne zišlo z pristávacej dráhy lietadlo bangladéšskych aerolínií Biman, pričom sa zranilo sedemnásť cestujúcich.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre