V nákupných centrách v Prešove aj Poprade sa bude očkovať jednodávkovou vakcínou Janssen

VýchodKoronavírus

Túto možnosť môže využiť 1000 ľudí.

Záujemcovia sa neočkujú len vo vakcinačných centrách či v ambulanciách. Po novom sú na tento účel k dispozícii aj priestory vybraných obchodných centier. Mobilné jednotky očkujú na počkanie jednodávkovou vakcínou Janssen v Prešove aj Poprade, pričom to môže využiť 1000 ľudí.

Prešovský samosprávny kraj má na tento očkovací turnus pripravených 7700 vakcín, z ktorých 5630 očkovacích látok je určených pre štyri krajské veľkokapacitné centrá v Prešove, Poprade, Humennom a Bardejove. Pre očkovanie v obchodných domoch je vyčlenených 1600 vakcín aj s rezervou v prípade zvýšeného dopytu zo strany občanov. Výjazdová očkovacia jednotka podá takmer 500 vakcín v obciach či výrobnej spoločnosti.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Očkovanie sa uskutoční v nákupnom centre na ulici Armádneho generála Svobodu na sídlisku Sekčov v Prešove aj v obchodnom dome na Dlhých Honoch v Poprade. Lekári vo vakcinačných centrách zaočkujú ľudí čakajúcich v štátnej čakárni aj nezaregistrované osoby, konkrétne v sobotu a v nedeľu v Prešove a dnes aj v Poprade a Humennom. Vo vakcinačnom centre v Bardejove sa bude v nedeľu očkovať druhou dávkou vakcíny Sputnik V, ktorú by malo dostať 450 osôb.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre