V nemocnici Košice - Šaca sú od utorka povolené návštevy

KošiceKoronavírus

Vzhľadom na nízky záujem o očkovanie upravia aj otváracie hodiny vakcinačného centra.

Foto
Vzhľadom na nízky záujem o očkovanie sa upravujú v nemocnici Košice - Šaca aj otváracie hodiny vakcinačného centra v priestoroch Polikliniky VA U. S. Steel. V prevádzke bude každý piatok od 7:00 do 9:00 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V nemocnici Košice - Šaca sú od utorka 26. apríla so súhlasom riaditeľa povolené návštevy v zdravotníckom zariadení. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.

„Návštevné hodiny sú vyčlenené každý deň od 14:00 do 16:00, pred vstupom na oddelenie je návšteva povinná ohlásiť sa u službukonajúceho personálu. Návšteva a sprievod pacienta nesmie mať príznaky COVID-19 a nesmie mať nariadenú domácu izoláciu a liečbu pre pozitívny test na koronavírus. Takisto návšteva a sprievod pacienta nesmie mať nariadenú karanténu pre úzky kontakt s COVID-19 pozitívnou osobou. Platí povinnosť prekryť si horné dýchacie cesty respirátorom FFP2/FFP3 bez výdychového ventilu, dezinfikovať si ruky pri príchode a odchode, a v prípade potreby použiť predpísaný ochranný odev alebo ochranné pomôcky podľa pokynov personálu,“ uviedol riaditeľ nemocnice Košice - Šaca Pavol Rusnák.

„Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 12 pacientom s koronavírusom. Z uvedeného počtu nie je ani jeden hospitalizovaný na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Mimo pracovného procesu evidujeme deväť zamestnancov,“ uviedol Rusnák.

Vzhľadom na nízky záujem o očkovanie sa upravujú otváracie hodiny vakcinačného centra v priestoroch Polikliniky VA U. S. Steel. V prevádzke bude každý piatok od 7:00 do 9:00.

Zdroj: SITA

Komentáre