V nemocniciach na Zemplíne je hospitalizovaných 80 COVID pacientov

VýchodKoronavírus

Obsadenosť lôžok sa dostáva na úroveň z vlaňajšieho októbra.

Koronavírus v zemplínskych nemocniciach je v súčasnosti na ústupe. Po prvý raz počet hospitalizovaných klesol pod 100, čím sa obsadenosť COVID lôžok začína dostávať na úroveň zo začiatku októbra minulého roka. Michalovská nemocnica má reprofilizovaných 102 postelí, z toho 9 s možnosťou umelej pľúcnej ventilácie. Momentálne je však obsadená na približne 28 percent.

„V michalovskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 29 pacientov s ochorením COVID-19, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú 3 pacienti. V nemocnici v Humennom je hospitalizovaných 13 pacientov s koronavírusom, z toho 3 pacienti potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie,“ povedala pre Rádio Košice PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Bianka Krejčíová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Humenská nemocnica vyčlenila pre covidových pacientov 50 lôžok, z toho 3 s možnosťou umelej pľúcnej ventilácie. Krejčíiová skonštatovala, že podobná situácia je aj v trebišovskej nemocnici, ktorá je zaplnená na 19 percent:

„V trebišovskej nemocnici sa starajú o 16 pacientov s ochorením COVID-19, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 1 pacient. Vranovská nemocnica má hospitalizovaných 22 pacientov s koronavírusom, žiadny z nich nepotrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie.“

Takmer o polovicu sa znížil aj počet hospitalizovaných s koronavírusom v sninskej nemocnici. Momentálne sa tam zdravotníci starajú o 14 pacientov, z toho 2 si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre