V nemocniciach pribúdajú COVID pacienti. Matovič bude rokovať s vedcami a odborníkmi

SlovenskoKoronavírus

Epidemiologická situácia je mimoriadne vážna aj napriek prijatým opatreniam.

Počet hospitalizovaných ľudí s koronavírusom stále stúpa, a to aj napriek zavedenému zákazu vychádzania či platnému COVID automatu. Vyhlásil to premiér Igor Matovič, ktorý bude v utorok 23. februára diskutovať s vedcami a odborníkmi o tom, ako zastaviť rast počtu pacientov v nemocniciach.

„Budem sa v utorok odborníkov pýtať, kde je ten pes zakopaný. Očakávam odpoveď, akým spôsobom máme zmeniť pravidlá, aby sme zastavili rast nových hospitalizácií,“ uviedol Matovič.

Foto
Igor Matovič / TASR

Premiér pripomenul, že na Slovensku takmer desať týždňov platí lockdown a štrnásť dní COVID automat. Počet hospitalizovaných od začiatku decembra minulého roka rastie a podľa Matoviča to nevieme zastaviť, pričom Veľkej Británii či Portugalsku sa to podarilo.

Predseda vlády zdôraznil, že vypočul volania niektorých ľudí aj prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a od polovice decembra neriadi pandémiu, ktorá je po novom v rukách odborníkov:

Opatrenia sú len také, ako navrhovali odborníci a vedci. Nie je však vidieť zásadný rozdiel. V nemocniciach dosahujeme stropy v počte hospitalizovaných.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre