V niektorých základných školách v Košiciach sa objavil koronavírus. Vyše dvesto žiakov sa učí dištančne

KošiceKoronavírus

Ochorenie COVID-19 sa potvrdilo najmä u detí, ktoré boli v závere prázdnin na táboroch či dovolenkách.

V ôsmich triedach základných škôl (ZŠ) v Košiciach je od dnešného dňa dočasne prerušená prezenčná výučba. Niektorí žiaci mali totiž pozitívny test na koronavírus. Týka sa to tried na ZŠ Krosnianska 2, Janigova, Družicová, Bruselská, Požiarnická a Masarykova. Od piatku (3.9.) je v karanténe aj jedna trieda na prvom stupni na ZŠ Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici, pričom online vyučovanie sa od dnešného dňa začalo aj žiakom jej ďalších dvoch tried.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Aktuálne je v karanténe deväť tried na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. Dva týždne sa bude dištančne vzdelávať 230 školákov. Riaditelia škôl tvrdia, že koronavírus sa potvrdil predovšetkým u žiakov, ktorí sa na konci letných prázdnin zúčastnili táborov či boli na dovolenkách.

„Tieto čísla, ktoré sú ovplyvnené ešte nedávnymi prázdninami, nás, samozrejme, netešia. Na školy postupne prichádzajú aj výsledky kloktacích PCR samotestov. Veríme, že prezenčnú výučbu bude môcť aj v najbližších dňoch absolvovať čo najviac detí. Aj naďalej by som chcela požiadať rodičov, aby boli zodpovední a do škôl posielali zdravé deti bez príznakov respiračných ochorení. V opačnom prípade musí ísť po pozitívnom výsledku testu na základe COVID automatu ministerstva školstva do karantény celá trieda. Ani najlepšie online vyučovanie nedokáže nahradiť prítomnosť detí v škole,“ reagovala vedúca oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Komentáre