V obci Kružlová nájdete najväčší vertikálny nápis v exteriéri

VýchodZaujímavosti

Fotogenická dominanta sa stala turistickým lákadlom.

Obec Kružlová získala slovenský rekord za najväčší vertikálny nápis v exteriéri. Tamojší obyvatelia ho osadili v takzvanom Údolí smrti, kde sa odohrala najväčšia tanková bitka v rámci Karpatsko-duklianskej operácie. Ako uviedol starosta obce Kružlová Adrián Gužo, nápis s rozmermi 998x290 centimetrov je fotogenickou dominantou a turistickým lákadlom, pričom pripomína svetoznámy nápis Hollywood.

Projekt Údolie smrti - zem vojnových hrdinov bol financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja Program Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020. Jeho súčasťou bolo aj osadenie nápisu Údolie smrti, ktorým si realizátori projektu uctili pamiatku všetkých padlých vojakov počas druhej svetovej vojny.

Foto
Najväčší vertikálny nápis v exteriéri / Oblastná organizácia cestovného ruchu Šariš - Bardejov

V rámci projektu cezhraničnej spolupráce slovenských a poľských partnerov sa vybudovali aj dva altánky, jeden v Havranci a druhý v Kružlovej, ktoré slúžia ako spoločenská a oddychová zóna. V každej obci regiónu boli osadené tabule, ktoré obsahujú informácie o najvýznamnejších osobnostiach pôsobiacich na danom území vo vojnových časoch. Informačný leták s mapou je vyhotovený v slovenskej a poľskej verzii a návštevníkom danej lokality ponúka fakty o historických a kultúrnych pamiatkach v deviatich obciach mikroregiónu Údolia smrti.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre