V obrovskom slalome triumfoval Hirscher. Žampa si zapísal prvé body v sezóne

EurópaSpravodajstvo

Slovenský reprezentant si v druhom kole polepšil o osem miest.

V dnešnom (12.1.) obrovskom slalome Svetového pohára (SP) alpských lyžiarov vo švajčiarskom stredisku Adelboden zvíťazil Rakúšan Marcel Hirscher. Líder celkového poradia SP, ale aj klasifikácie disciplíny triumfoval o 71 stotín pred Henrikom Kristoffersonom z Nórska, tretí najlepší čas mal Thomas Fanara z Francúzska. Slovenský reprezentant Andreas Žampa obsadil dvadsiate miesto, pričom jeho brat Adam sa neprebojoval do 30-ky druhého kola.

V obrovskom slalome triumfoval Marcel Hirscher  / TASR

Organizátori z dôvodu nepriaznivého počasia museli presunúť štart druhého kola o pätnásť minút. Napokon však boli podmienky ideálne. Žampa vyrazil na trať ako tretí z najlepšej tridsiatky v prvom kole. Slovenský lyžiar predviedol dobrú jazdu, ale na obludnom prelome do záverečnej strminy umne vyrezal oblúky v mimoriadne zatvorenej kombinácii bránok. Pred cieľom sa dostal do záklonu a cez poslednú bránku vletel pádom až do cieľa. Lyže však prešli správnou stranou a táto nehoda ho stále len zopár desatín. Žampa sa napokon tešil zo svojho výkonu v najťažšom obrovskom slalome SP. V porovnaní s prvým kolom sa zlepšil o osem miest a napokon obsadil dvadsiate miesto, čím si pripísal jedenásť bodov.