V okolí Popradu pribudla nová atrakcia

VýchodZaujímavosti

V pláne je aj legalizácia kúpania v Kvetnici.

Popradčania sa tešia z novej turistickej atrakcie. V okolí mesta pribudlo viacero drevorezieb. Najviac z nich je blízko novej rekreačnej oblasti – zatopeného lomu v mestskej časti Kvetnica. Umelci tvorili drevorezby počas rezbárskeho sympózia, ktoré sa však kvôli epidemiologickým opatreniam uskutočnilo dištančnou formou. Rezbár Martin Kalman vytvoril dve z jedenástich rezbárskych plastík – vlka a muflóna:

„Každý z nás si vybral to, čo bolo jeho srdcu blízke. Aby deti, ktoré prídu do prírody, vedeli, na čo všetko sa drevo dá používať. Z dreva nemusí vzniknúť len nábytok alebo palivo, ale aj diela, ktoré potešia oko.“

Galéria k článku

Projekt podporila Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry aj mesto Poprad. Primátor Anton Danko považuje za správne rozhodnutie samosprávy investovať do novovzniknutého rekreačného priestoru v Kvetnici:

„Každému sa tu páči. Pritom to nie je veľké územie. Je však naozaj pekné. Je tu voda, les a keď sa pozriete smerom na Gerlachovský štít, hovorí to o všetkom. Je to ozaj nádherné miesto.“

Popradská samospráva má s rekreačnou lokalitou Kvetnica ďalšie plány. Na tamojšej vodnej ploche chce napríklad zlegalizovať kúpanie.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre