V okresoch Vranov nad Topľou a Humenné bolo ďalšie zemetrasenie

VýchodSpravodajstvo

Aktualizované 23.2. o 10.00 hod.

Východné Slovensko dnes zasiahli ďalšie otrasy zeme. Potvrdil to vedúci oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Kristián Csicsay s tým, že aktuálne zisťujú viac informácií. Podľa neho išlo o dotrasy minuloročného októbrového zemetrasenia. Otrasy pocítili obyvatelia v okresoch Vranov nad Topľou a Humenné.

Zemetrasenie malo magitúdu 2,7, pričom epicentrum bolo zaznamenané pri obci Jankovce v okrese Humenné. Podľa Csicsaya išlo o doteraz najsilnejší dotras, ktorý zároveň ľudia pocítili najintenzívnejšie.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Starosta obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou Ján Cmár potvrdil, že obyvatelia cítili otrasy trvajúce pár sekúnd, ktorým predchádzal hluk.

„Aktuálne škody nemáme hlásené, no budeme to zisťovať.“

Starosta Baškoviec v okrese Humenné Pavol Tamáš uviedol, že otrasy bolo jasne cítiť. Ani tam zatiaľ neevidujú novovzniknuté škody spôsobené zemetrasením. Koordinátorka pomoci pre obce postihnuté zemetrasením v Prešovskom samosprávnom kraji Lucia Sukeľová však uviedla, že očakávajú nahlasovanie škôd.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky momentálne neeviduje žiadne výjazdy ambulancií v súvislosti so štvrtkovým zemetrasením, podobne ani Hasičský a záchranný zbor a ani polícia.

 

Zdroj: TASR

Komentáre