V Paríži vybuchla pekáreň. Explózia si vyžiadala niekoľko zranených

EurópaSpravodajstvo

Príčinou nešťastia je pravdepodobne únik plynu.

V pekárni v centre francúzskej metropoly došlo dnes (12.1.) ráno k silnému výbuchu. Explóziu a následný požiar pravdepodobne zapríčinil únik plynu. Výbuch, ktorý pekáreň značne poškodil, si vyžiadal niekoľkých zranených. Tlaková vlna povybíjala okná na okolitých budovách.

Foto
Výbuch v pekárni / TASR

Ako informovala hovorkyňa parížskych policajtov, výbuch sa stal približne okolo 9.00 hod. na ulici Rue de Trévise v IX. obvode francúzskej metropoly, ktorý sa nachádza v severnej časti centrálneho Paríža, pričom je obytnou a nákupnou zónou. V dôsledku explózie sa zranilo niekoľko osôb, avšak nikto neprišiel o život.

Výbuch nastal v dolnej časti objektu, ktorú následne zachvátili plamene. Privolaní požiarnici začali hasiť oheň a zároveň pomocou rebríkov evakuovali ľudí z vnútra pekárne. Záchranári pomáhali zraneným a popáleným ľuďom priamo na mieste udalosti. K výbuchu došlo v čase zvýšených bezpečnostných opatrení v hlavnom meste, ale aj po celom Francúzsku, pretože tento víkend sa očakávajú ďalšie protištátne demonštrácie hnutia žltých viest.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre