V Poprade pribudlo nevšedné ihrisko pre deti i seniorov

VýchodSpravodajstvo

Súčasťou celej stavby sú aj oddychové altánky, koše či množstvo lavičiek. Priestor je atraktívny pre všetky vekové kategórie.

Foto
Mesto má lokalitu pod kontrolou, keďže celé ihrisko zabezpečili kamerovým systémom napojeným priamo na mestskú políciu / Poprad - oficiálna stránka mesta

Obyvatelia najväčšieho mesta na Spiši majú novinku, ktorú ocenia najmä deti, no projekt je zaujímavý aj pre staršie ročníky.  Mesto Poprad v spolupráci s občianskym združením (OZ) Rozvíjame naše mestá dnes otvorilo na sídlisku Juh III za Základnou školou Jarná nové multifunkčné ihrisko, ktoré môžu využívať deti a jedna časť je venovaná aj seniorom.

„Celá táto zóna je rozdelená na tri časti. Obsahuje zostavu pre deti od troch do 14 rokov. V hornej časti sa nachádza zóna venovaná seniorom a potom tu je aj multifunkčné ihrisko, kde je možné hrať minifutbal, volejbal, basketbal a takisto novinkou v tejto časti je tenisová stena,“ priblížila vedúca odboru výstavby Mestského úradu v Poprade Kristína Horáková.

Súčasťou celej stavby sú aj oddychové altánky, koše či množstvo lavičiek. Mesto má lokalitu pod kontrolou, keďže celé ihrisko zabezpečili kamerovým systémom napojeným priamo na mestskú políciu.

Napriek tomu, že sa ihrisko spustilo už dnes, dva detské prvky ešte nebudú pre deti prístupné. Dôvodom je chýbajúce odobrenie certifikačným ústavom. Mesto vyzýva rodičov s deťmi, aby v týchto dňoch zatiaľ nepoužívali dva označené prvky. Primátor mesta Poprad Anton Danko podotkol, že na ihrisku budú v „dotyku“ deti so seniormi, pričom verí, že sa budú navzájom inšpirovať.

„Mrzí ma len to, že výstavba tohto multifunkčného ihriska trvala viac ako rok, čo bolo spôsobené pandémiou COVID-19 a počasím,“ dodal primátor s tým, že mesto bude v podobných projektoch pokračovať aj naďalej.

Mesto zrealizovalo projekt v sume 271 000 eur. Na detské prvky v hodnote 77 000 eur prispelo OZ Rozvíjame naše mestá.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre