Na sídlisku Juh II vnikne priestor, kde bude počas zimných mesiacov možné aj sánkovanie či lyžovanie.
Mestský park na sídlisku Juh v Poprade by mal byť hotový v polovici septembra. Primátor mesta Anton Danko bude projekt financovať na úrovni 150-tisíc eur z vlastného rozpočtu. Zvyšných 1,8 milióna eur získala samospráva z eurofondov v rámci programu Slovensko. Poprad nedávno odovzdal stavenisko zhotoviteľovi.
„V parku sa bude nachádzať detské a workoutové ihrisko aj priestor pre psičkárov. Verím, že si všetci budeme tento nový park užívať,“ uviedol Danko.
Cieľom stavby je premena trávnatého územia na sídlisku Juh II na park s množstvom novovysadenej zelene s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene. Celkovo vysadia 113 stromov a takmer 1400 kríkov, zároveň tam budú dažďové záhrady s výmerou približne 370 metrov štvorcových.
Vznikne aj oddychová zóna, park s chodníkmi, verejným osvetlením, mobiliárom a kamerovým systémom či pitná fontána. Ráta sa tiež s vytvorením priestoru pre sánkovanie a lyžovanie detí v zime i pre výbeh a socializáciu psov.
Zdroj: TASR