V predvolebných prieskumoch stále vedie Smer

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2020

Za ľudí atakuje ĽSNS.

Ak by sa parlamentné voľby uskutočnili koncom roka 2019, vyhral by ich vládny Smer-SD so ziskom 22,5 percenta. Na druhom mieste by skončila strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), ktorú by volilo 11,5 percent opýtaných. ĽSNS však atakuje strana bývalého prezidenta Andreja Kisku Za ľudí so ziskom 11 percent. Výsledky vyplývajú z prieskumu spoločnosti Median SK, ktorý realizovala od 15. novembra do 23. decembra 2019 na vzorke 1112 respondentov.

Na štvrtom mieste by skončilo hnutie OĽaNO s 9,5 percentami. Koalícia PS-Spolu a SaS by získali rovnako po 7,5 percent. Ďalej by nasledovalo hnutie KDH so ziskom 6,5 percent a Sme rodina, pričom hnutie Borisa Kollára by volilo 5,5 percenta opýtaných. Do parlamentu by sa dostala aj strana SNS s piatimi percentami.

Foto
Výsledky prieskumu spoločnosti Median / TASR

Pred bránami Národnej rady by ostali strany SMK/MKO-MKS, Dobrá voľba (obe tri percentá) či strana Vlasť Štefana Harabina s dvoma percentami. Ostatné politické subjekty získali spolu 5,5 percent. Účasť v parlamentných voľbách by dosiahla takmer 54 percent a 42 percent opýtaných by sa hlasovania zdržalo. „O svojej účasti sú mierne častejšie presvedčení mladší vo veku 18 - 24 rokov a ľudia v dôchodkovom veku nad 65 rokov, ale aj ľudia s vysokoškolským vzdelaním,“ dodal Median SK.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre