V Prešove je kvôli koronavírusu zatvorených šesť tried v základných školách

PrešovKoronavírus

Rovnako je to aj u stredoškolákov.

V metropole Šariša otvorili v tomto školskom roku celkovo 339 tried základných škôl (ZŠ). V rámci tých v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov je aktuálne zatvorených šesť tried na troch ZŠ. Pre žiakov je zabezpečená dištančná výučba.  

„V rámci ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov sú aktuálne v karanténe traja učitelia a jeden zamestnanec školy. Vo štvrtok 23. septembra sa začala prezenčná výučba v doposiaľ zatvorených triedach na ZŠ Šrobárova. V piatok 24. septembra sa začne prezenčná výučba v aktuálne zatvorených triedach na ZŠ Májové námestie a ZŠ Važecká,“ uviedol pre Rádio Košice hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Mesto Prešov ako zriaďovateľ ZŠ nesleduje ani neeviduje mieru zaočkovanosti u žiakov. U učiteľov, respektíve zamestnancov ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 92 percent na jednotlivých školách.

Všetky školy v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) sa riadia platným školským COVID semaforom. Ako nám potvrdila Lea Heilová z Úradu PSK, aktuálne sú všetky stredné školy v klasickom režime:

„V súčasnosti nemáme ani jednu školu zo všetkých 68, ktorá by bola z dôvodu COVID opatrení zatvorená. Aktuálne však máme na 6 školách zatvorených niekoľko tried, kde prebieha dištančná forma vzdelávania. Informáciami, koľko žiakov a učiteľov je zaočkovaných, nedisponujeme, nakoľko školy nemajú povinnosť nám tieto údaje nahlasovať.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre