V Prešove je otvorené jedno kúpalisko. Ďalšie dve budú sprístupnené až koncom mesiaca

PrešovSpravodajstvo

Začiatok sezóny sa nebude meniť ani kvôli horúcemu počasiu.

Letné kúpaliská v Prešove sa postupne pripravujú na začiatok letnej sezóny. Inžinierske siete na prírodnom kúpalisku Delňa si vyžiadali investíciu vo výške takmer 180-tisíc eur. Z troch kúpalísk v metropole Šariša je zatiaľ otvorené len jediné. Ďalšie svoje brány oficiálne otvoria až v závere mesiaca, pričom sa to nezmení ani kvôli avizovaným horúcim dňom.

Revitalizácia prírodného kúpaliska Delňa zahrňovala práce na inžinierskych sieťach, verejnom osvetlení, spevnených plochách a predprípravu na osadenie stĺpov. Súčasťou projektu bolo aj vyčistenie sedimentačnej a hlavnej nádrže, pokosenie areálu a príprava prevádzky sprchy a toalety. „Osadili sa tiež detské zariadenia, koše, natiera sa brána. Čistia sa komunikácie a upravuje sa terén po ťažkých vozidlách, ktoré tam vstupovali počas investičnej akcie a čistenia nádrží,“ informovala hovorkyňa mesta Prešov Eva Peknušiaková s tým, že postupne do bazénov napúšťajú vodu. Jej kvalitu skontrolujú po sprístupnení kúpaliska a po dopustení nádrže. Letná sezóna na Delni sa začne až 1. júla.

Foto
Prírodné kúpalisko Delňa / TASR

V Prešove sú k dispozícii ešte dve letné kúpaliská, a to Plaza beach na Sídlisku Solivar a letné kúpalisko SunPark na Sídlisku III. Na Solivare sa už začala sezóna, ktorá potrvá až do septembra. Brány SunParku sa otvoria až koncom júna, čo potvrdil aj Jozef Paľa-Kočiščák, riaditeľ neziskovej organizácie Východoslovenský región, ktorá má mestský areál v prenájme: „Na sezónu sme pripravení, no aj napriek aktuálnemu horúcemu počasiu, ak spustíme prevádzku, všetko u nás funguje non-stop 24 hodín a návštevnosť v dobe, keď ešte nie sú prázdniny, je tak minimálna, že sa nám ekonomicky neoplatí otvoriť.“

V SunParku kompletne zrekonštruovali obidva detské bazény, ktoré dostali nový povrch. Na Sídlisku III sa nachádzajú dva detské bazény, jeden plavecký a jeden rekreačný bazén. Súčasťou areálu sú aj stánky s občerstvením, ležadlá, bar s terasou, pieskové ihrisko, preliezačky či šmykľavky. Denná kapacita kúpaliska je 1 700 návštevníkov.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre