V Prešove sa bude rozhodovať o dotácii pre obyvateľov Mukačevskej

PrešovSpravodajstvo

Podľa zverejneného materiálu je výška na jednu bytovú jednotku 540 eur.

Na smutný prešovský šiesty december minulého roka sa nedá zabudnúť. Hovoriť o ňom budú aj na zajtrajšom mestskom zastupiteľstve v Prešove. Dotáciou vo výške viac ako 11 000 eur pre vlastníkov bytov v domoch, ktoré v menšej miere zasiahol výbuch plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove, sa budú zajtrajšom rokovaní zaoberať prešovskí mestskí poslanci. Podľa zverejneného materiálu je výška na jednu bytovú jednotku 540 eur.

V bytových domoch na Mukačevskej číslo 3, 5, 11, 13, 15 a 17 bude príspevok poskytnutý vlastníkom všetkých bytových jednotiek a v bytových domoch číslo 19, 21, 23 a 25 pôjde vlastníkom bytov, na ktorých bola spôsobená škoda. Pri tomto určovaní mesto vychádzalo z podkladov doručených správcom.

Foto
Na smutný prešovský šiesty december minulého roka sa nedá zabudnúť. / TASR

Predchádzajúce zastupiteľstvo bolo zmarené

Zajtra majú na programe poslanci aj zmenu rozpočtu mesta najmä v súvislosti s dôsledkami koronakrízy a odsúhlasenie nákupu siedmich jazdených autobusov Dopravným podnikom mesta Prešov. Zaoberať a budú aj odkúpením približne 80 štvorcových metrov pozemku od spoločnosti Jasan Parkus III z Prešova. Z dôvodu rekonštrukcie Jarkovej ulice sa podľa radnice zistilo, že stavba zasahuje do pozemkov tretích osôb, preto chce pozemok odkúpiť.

Zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove, ktoré sa malo konať v utorok (21.7.) popoludní formou videokonferencie, zrušili z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre