V Prešove sa začne s výstavbou futbalového štadióna

PrešovSpravodajstvo

Presný termín zatiaľ nie je známy.

V Centrálnom registri zmlúv (CRZ) bola včera (31.5.) zverejnená zmluva na výstavbu futbalového štadióna v Prešove. Od dnešného dňa nadobudla účinnosť zmluva medzi spoločnosťou Futbal Tatran Aréna a zhotoviteľom diela, spoločnosťou AVA-stav.

„Minulý týždeň zároveň mesto Prešov dostalo súhlasné stanovisko od Protimonopolného úradu (PMÚ) SR týkajúce sa financovania tohto projektu s vyhlásením, že nejde o nedovolenú štátnu pomoc. Rovnaké stanovisko bolo doručené Prešovskému samosprávnemu kraju (PSK), Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ) a Fondu na podporu športu (FNPŠ),“ uviedla hovorkyňa mesta Prešov Terézia Rácová s tým, že samospráva rokuje o prevzatí staveniska a o termíne začiatku výstavby:

„V zmysle toho, že zmluva je po zverejnení platná, očakávame od spoločnosti AVA-stav, že nám v najbližších dňoch a týždňoch predloží harmonogram prác, na ktorý bude nadväzovať aj harmonogram čerpania jednotlivých finančných zdrojov. Po schválení tohto harmonogramu a odovzdaní staveniska sa začne s výstavbou. Cieľom mesta Prešov a spoločnosti AVA-stav je zároveň dodržať zmluvné podmienky, a teda o 18 mesiacov ukončiť výstavbu futbalového štadióna.“

Foto
Vizualizácia projektu / Mesto Prešov

Mesto podpísalo memorandum so SFZ o dejisku Majstrovstiev Európy U21 vo futbale v roku 2025, čo podľa Rácovej zároveň určuje termín realizácie výstavby:

„V tomto smere bude taktiež dôležité rokovanie správnej rady FNPŠ, v rámci ktorého by malo dôjsť k schváleniu dotácie v zmysle stanoviska PMÚ SR vo výške približne 4,8 milióna eur. V prípade, že FNPŠ schváli túto dotáciu, spoločnosť Futbal Tatran Aréna, ktorá je staviteľom a investorom celého projektu, bude mať zabezpečené finančné krytie na celú stavbu.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre