V Prešove vypukol rozsiahly požiar, zasahovalo množstvo hasičov

PrešovSpravodajstvo

Aktualizované 13.40 hod.

V meste Prešov včera (15.12.) večer vypukol mohutný požiar na Jilemnického ulici. Vzniknúť mal pravdepodobne v areáli firmy, ktorá prevádzkuje spaľovňu odpadov. Na mieste zasahovalo 46 hasičov s 28 kusmi hasičskej techniky z okresu Prešov, susedných okresov a z Košického kraja. Požiar sa im ešte pred polnocou podarilo dostať pod kontrolu, situácia je aktuálne stabilizovaná.

„Hasiči majú oheň pod kontrolou, už len dohášajú. Všetky obmedzenia v uliciach boli zrušené, takže sú priechodné. Majiteľom a zamestnancom okolitých firiem už povolili vstup do priestorov a areálov, keďže ide o priemyselnú štvrť mesta,“ uviedol primátora mesta Prešov František Oľha.

Podľa Oľhu do ovzdušia neunikli nebezpečné látky, citlivým ľuďom však odporúča, aby nevetrali, keďže je ešte cítiť zápach.

Foto
Na mieste požiaru nehoreli žiadne nebezpečné látky / TASR

„Podľa vyjadrení laboratória, ktoré bolo hneď v noci prizvané a monitoruje stav ovzdušia, nebezpečné látky neunikli do ovzdušia. Koncentrácie sú také, že nepoškodzujú zdravie. Nie sú zatiaľ ani potrebné obmedzenia, aby ľudia nevychádzali von alebo nosili respirátory,“ dodal primátor.

Vykonaná bola aj evakuácia obyvateľov, ktorí sa následne mohli vrátiť do bytov, mali však ponechať zatvorené okná a nevetrať. Počas požiaru boli evakuované aj firmy v okolí a privolané boli všetky zložky integrovaného záchranného systému.

„Na základe požiadavky hasičov Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky vyslalo k požiaru chemikálií v Prešove a nahlásenej evakuácii bytoviek posádku RLP. Aktuálne neevidujeme žiadne zranenie,uviedlo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR.

 

Zdroj: TASR

Komentáre