V Prešove vznikne prvý vyhradený pruh pre MHD

PrešovSpravodajstvo

Zmení sa aj systém parkovania.

Na Sekčovskej ulici v Prešove pribudne prvý bus-pruh, ktorý zvýhodní vozidlá mestskej hromadnej dopravy (MHD) pred individuálnou automobilovou dopravou. Zmení sa aj systém parkovania. Na najväčšom mestskom sídlisku Sekčov avizuje mesto zavedenie systému preferencie MHD na desiatich križovatkách.

Bus-pruh vznikne v úseku od obratiska Pod Šalgovníkom pozdĺž celej ulice smerom nadol. Pokračovať bude cez zastávku Vansovej a ukončený bude pred priechodom pre chodcov pri križovatke s ulicou Laca Novomeského.

„Zmenou dopravného značenia sa zároveň upraví aj parkovanie na tejto ulici. V súčasnosti parkujú vodiči osobných automobilov po oboch stranách cesty, avšak parkovacie miesta tam vyznačené nie sú. Po úprave dopravného značenia dôjde k vyznačeniu parkovacích miest na krajnici v opačnom smere, čiže v smere na Šalgovík,“ uviedol hovorca mesta Vladimír Tomek.

Foto
Na Sekčove vznikne systému preferencie MHD na desiatich križovatkách / TASR

Výsledkom zavedenia zmeny dopravného značenia má byť zvýšenie spoľahlivosti spojov a zníženie meškaní najmä v časoch rannej a popoludňajšej špičky.

„Po výstavbe nových obytných súborov v oblasti Teriakoviec, Šalgovíka, ale aj Solivaru došlo k výraznému nárastu intenzity dopravy na Sekčovskej a Kysuckej ulici, ktoré sa zbiehajú do spoločného úseku na ulici Laca Novomeského. Ešte pred pár rokmi nebol v ranných hodinách plynulý prejazd cez Sekčovskú ulicu žiadnym problémom. Momentálne je situácia iná a aj viac ako päťminútové meškania spojov MHD už z prvých dvoch zastávok nie sú ničím výnimočným. Tento nepriaznivý stav by mal vyriešiť práve bus-pruh,“ uzavrel hovorca.

 

Zdroj: SITA

Komentáre