V prešovskej MHD dezinfekciou nešetria

PrešovKoronavírus

Vozidlá mestskej hromadnej dopravy v Prešove sú kompletne dezinfikované každý deň.

Zdravie na prvom mieste

Najväčšou prioritou Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) je zdravie cestujúcich v autobusoch a trolejbusoch. Súčasná situácia súvisiaca s pandémiou si žiada opatrnosť a dodržiavanie nariadení vlády. Jedným z múdrych opatrení je každodenná dezinfekcia vozidiel MHD.

Prihliadajúc na zvýšené počty infikovaných ľudí tak dopravný podnik kladie väčší dôraz na hygienu a čistotu pri údržbe ich vozidiel. Od 1. októbra sa autobusy v Prešove dočkali okrem každodenného čistenia aj kompletnej dezinfekcie.

Ako na jar, tak i na jeseň

Dôklad kladú najmä na interiér, tlačidlá, sedadlá a madlá. Tieto povrchy ošetruje dopravný podnik dezinfekčnými prípravkami s efektívnym účinkom proti rôznym baktériám a kvapôčkovým vírusom. Čalúnené časti vozidla sú čistené špeciálnym tlakovým rozprášením dezinfekčného roztoku.

Nie je to prvý raz, čo takto prešovský dopravný podnik reagoval na pandémiu. Počas prvej vlny koronavírusu boli vozidlá dezinfikované rovnako ako počas dnešných dní. V lete sa od ošetrovania autobusov upustilo v takom zmysle, že sa čistilo každý druhý deň.

Galéria k článku

K dnešnému dňu bolo dôkladne dezinfikovaných 5500 autobusov a 2700 trolejbusov, čo stálo zhruba 31­-tisíc eur. DPMP uviedol, že v týchto časoch, keď prípady ochorenia COVID-19 narastajú, pristúpili ku každodennému ošetrovaniu svojich vozidiel. To všetko na úkor zdravia, pohodlnosti a bezpečnosti nielen cestujúcich, ale aj pracovníkov.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre