V prešovskej nemocnici je hospitalizovaných 213 pacientov, takmer 70 percent je neočkovaných

PrešovKoronavírus

Ochoreniu COVID-19 podľahlo v priebehu týždňa 49 pacientov, v tretej vlne evidujú celkovo 269 obetí.

Foto
Oproti minulej strede 24. novembra stúpol počet pacientov v prešovskej nemocnici o sedem, na pľúcnej ventilácii je v porovnaní s minulým týždňom o štyroch pacientov menej / TASR

„Vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove (FNsP) je s ochorením COVID-19 aktuálne hospitalizovaných 213 pacientov. Za uplynulý týždeň podľahlo ochoreniu 49 ľudí. V tretej vlne pandémie za tri mesiace, od 1. septembra, zomrelo v prešovskej nemocnici na COVID-19 celkovo už 269 pacientov," informoval riaditeľ FNsP Prešov Ľubomír Šarník.

Aktuálne je na infekčnom oddelení hospitalizovaných 203 pacientov, ďalších 10 pacientov je umiestnených na umelej pľúcnej ventilácii. Oproti minulej strede 24. novembra stúpol počet pacientov o sedem, na pľúcnej ventilácii je v porovnaní s minulým týždňom o štyroch pacientov menej.

Neočkovaných je takmer 70 percent hospitalizovaných. Nemocnica doteraz z iného zdravotníckeho zariadenia prijala 20 pacientov, naopak, do inej nemocnice preložila 26 pacientov. Aktuálne evidujú aj 82 pozitívne testovaných z celkového počtu viac ako 2 600 zamestnancov nemocnice.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Nemocnica k dnešnému dňu od 1. septembra aplikovala 4 401 prvých dávok vakcín a v 10 587 prípadoch aplikovala tretiu podpornú dávku vakcíny. V očkovacom centre v priestoroch nemocnice očkujú v pondelok, stredu a v piatok. V utorky a štvrtky vyráža očkovacia skupina k záujemcom, ktorí majú problém s mobilitou. Ide predovšetkým o centrá sociálnych služieb.

Prešovská fakultná nemocnica podáva na oddelení infektológie po predchádzajúcom objednaní všeobecným lekárom pre dospelých pacientom v počiatočnom štádiu ochorenia COVID-19 aj monoklonálne protilátky. Do dnešného dňa podala Casirivimab a Imdevimab v 492 prípadoch. Od piatka 19. novembra sa tak stalo v 251 prípadoch. „Skúsenosti s monoklonálnymi protilátkami sú dobré,“ skonštatoval Šarník.

Zdroj: SITA

Komentáre