V prešovskej nemocnici narástol počet infikovaných koronavírusom

PrešovKoronavírus

Na niektoré výsledky testov sa ešte stále čaká.

Slovensko vrátane metropoly Šariša v týchto dňoch bojuje s pandémiou koronavírusu. Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove eviduje piatich pacientov, u ktorých sa potvrdilo ochorenie COVID-19. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková, k 54-ročnej pacientke, ktorá pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku a pochádza zo Spišského Podhradia, dnes pribudli ďalší štyria pacienti s koronavírusom.

„Dvaja z nich sú hospitalizovaní v našom zdravotníckom zariadení. Ide o mladého muža zo Svitu, ktorý pricestoval z Tirolska, kde pracuje. Druhý pacient je dôchodca a pochádza z Giraltoviec. Ďalšia pacientka má ľahký priebeh ochorenia, zostáva v domácej karanténe v obci Dravce. Piaty pozitívny pacient je v domácej karanténe v Poprade,“ uviedla Cenková.

Foto
Ilustračná fotografia / Twitter

V Prešove a okolí boli v pondelok (16.3.) potvrdené aj ďalšie dva pozitívne prípady nákazy koronavírusom. Ide o pacientov, ktorým boli vzorky odobraté mimo zdravotníckeho zariadenia, prostredníctvom mobilnej jednotky Krajského operačného strediska. Ochorenie sa potvrdilo u dvojročného dieťaťa z Prešova, ktoré je spolu s celou rodinou v prísnej domácej karanténe.

„Dieťa je v dobrom klinickom stave, stabilizované,“ doplnila Cenková s tým, že druhý pacient pochádza z okolia Prešova. Zamestnanci nemocnice do dnešného dňa odobrali 132 vzoriek. Ako doplnila Cenková, 105 z nich je negatívnych: „Na výsledky 22 dnes odobratých vzoriek čakáme.“

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre