V prešovskej nemocnici podľahlo ochoreniu COVID-19 v tretej vlne už 121 pacientov

PrešovKoronavírus

Aktuálne je hospitalizovaných 221 pacientov, z toho 65 percent je neočkovaných.

Foto
Aktuálne je na 249 vyčlenených COVID lôžkach v prešovskej nemocnici hospitalizovaných 221 pacientov, z ktorých je 65 percent neočkovaných. (Ilustračná fotografia) / fnsppresov.sk

Počas tretej vlny pandémie koronavírusu podľahlo ochoreniu COVID-19 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove 121 pacientov. Ako informoval riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník, aktuálne je na 249 vyčlenených COVID lôžkach hospitalizovaných 221 pacientov, z ktorých je 65 percent neočkovaných. Z hospitalizovaných pacientov je 13 na lôžkach s umelou pľúcnou ventiláciou, 12 z nich nie je očkovaných.

„Z dôvodu krátkodobo chýbajúcich lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou sme v priebehu tretej vlny previezli troch pacientov do iných nemocníc. Na druhej strane sme z iných nemocníc prijali piatich pacientov,“ uviedol Šarník. Dodal, že nemocnici aktuálne chýba 3,5 percenta personálu. Malo by teda ísť približne o 90 zo zhruba 2 600 zamestnancov.

Prešovská nemocnica podáva pacientom s COVID-19 aj monoklonálne protilátky. Do dnešného dňa ich použila v 241 prípadoch. Ako zdôraznil riaditeľ, účinné sú, ak sú podané v počiatočnom štádiu ochorenia.

Foto
Ilustračná fotografia / Flickr/Archive

„Monoklonálne protilátky proti ochoreniu COVID-19 podávame po predchádzajúcom objednaní všeobecným lekárom pre dospelých na oddelení infektológie,“ doplnil Šarník.

Fakultná nemocnica pokračuje vo svojich priestoroch aj s očkovaním. Do dnešného dňa podalo vakcinačné centrum celkovo 117 449 dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

„V posledných dňoch stúpol záujem o očkovanie predovšetkým treťou dávkou a mierne aj o prvú dávku,“ uviedol riaditeľ. Doplnil, že v očkovacom centre v priestoroch nemocnice očkujú v pondelok, stredu a v piatok. „V utorky a štvrtky vyráža naša očkovacia skupina k tým záujemcom, ktorí majú problém s mobilitou, predovšetkým do centier sociálnych služieb,“ dodal Šarník.

Zdroj: SITA

Komentáre