V Kendiciach došlo k rekonštrukcii ulíc

VýchodSpravodajstvo

Vybudované bolo aj obratisko.

V obci Kendice v okrese Prešov sú dokončená rozsiahle stavebné úpravy slepej ulice. Išlo o zošírenie vozovky na dva jazdné pruhy a vytvorené bolo aj obratisko na otáčanie vozidiel. Náklady na výstavbu predstavujú viac ako 100-tisíc eur.

Cesta bola pred jej obnovou poškodená rozsiahlymi nerovnosťami, výmoľmi a prekopávkami. V rámci prác tak došlo k odfrézovaniu starých krytov vozovky a rozšírenie o 5,5 metra na dva plnohodnotné jazdné pruhy. V ľavom jazdnom pruhu bolo tiež vytvorená plná skladba vozovky a rozšírenie pruhu. Vybudované bolo tiež obratisko s vonkajším polomerom 9,5 metra.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti Nikola Horizralová uviedla, že rozšírenie a obnova povrchu vozovky má zabezpečiť plynulejšiu premávku:

„Dobudovaním obratiska v priestoroch mestského pozemku sme zároveň zjednodušili prístup do tejto časti obce aj nákladným vozidlám na odvoz komunálneho odpadu.“

V obci došlo aj k rekonštrukcii ulice Krátka, kde bol opravený odvodňovací žľab, ktorý je teraz v mieste vjazdov doplnený o mriežkový rošt a cesta má nový asfaltový povrch.

 

Zdroj: TASR

Komentáre