V prieskume volieb do europarlamentu vedie Progresívne Slovensko

SlovenskoArchívEurovoľby 2024

Nasleduje Smer a Hlas.

Ak by sa voľby do Európskeho parlamentu uskutočnili v prvej polovici apríla, najväčšiu podporu, celkovo 27,2 percenta hlasov, by získalo Progresívne Slovensko. So ziskom 15,2 percenta hlasov by na druhom mieste skončila strana Smer-SD a na treťom Hlas-SD, ktorý by získal 14,2 percenta hlasov.

Aspoň jeden mandát by získali aj strany Republika, KDH, SaS a Aliancia. Republiku by volilo 7,5 percenta voličov, KDH spolu 6,7 percent, SaS by získala podporu 6,5 percent voličov a presne 5 percent by mala Aliancia.

Pod hranicou päť percent by skončili SNS, hnutie Slovensko, Za ľudí aj Demokrati. Viac ako jedno percento by mali aj subjekty Zdravý rozum, SRDCE vlastenci a dôchodcovia – Slovenská národná jednota a jedno percento by získala ĽSNS. Zisk ostatných kandidujúcich strán by skončil pod jedným percentom.

Foto
V prieskume vedie Progresívne Slovensko / TASR

Slovensko bude mať v europarlamente spolu 15 mandátov. Podľa tohto prieskumu by PS získalo päť miest, Smer a Hlas po tri mandáty. Po jednom svojom zástupcovi by sa podarilo dostať do EP aj Republike, KDH, SaS a Aliancii.

Viac ako 8 percent oslovených respondentov uviedlo, že by nešli voliť a viac ako 13 percent ľudí nevedelo, koho by volili. Voľby do Európskeho parlamentu sú na Slovensku sprevádzané nízkou účasťou. Uskutočnia sa 8. júna.

 

Zdroj: TASR

Komentáre