V prieskumoch volebných preferencií vedie Hlas, SaS a Smer

SlovenskoSpravodajstvo

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko či KDH.

Ak by sa voľby do Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) uskutočnili v novembri, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 18,8 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila SaS, ktorú by volilo 13,6 percenta opýtaných. Tretia priečka by patrila strane Smer-SD, ktorej hlas by odovzdalo 13 percent respondentov.

V parlamente by bolo celkovo 8 politických strán a hnutí vrátane OĽANO (9,7 percenta), Progresívne Slovensko (8,7 percenta), Sme rodina (6,8 percenta), Republika (5,6 percenta) a KDH (5,4 percenta). Pred bránami NR SR by ostala strana Aliancia (4,2 percenta), SNS (3,6 percenta), ĽSNS (3,5 percenta), Dobrá voľba (2,3 percenta), Za ľudí (2,2 percenta) aj Maďarské fórum (1 percento). Ostatné politické strany by získali podporu od menej ako percenta voličov.

Foto
V parlamente by bolo celkovo 8 politických strán a hnutí  / TASR

Hlas by mal v NR SR 34 mandátov, SaS 25 kresiel, Smer by reprezentovalo 24 poslancov, OĽANO 18 zákonodarcov, Progresívnemu Slovensku by patrilo 16 kresiel, Sme rodina by malo 13 mandátov, Republika a KDH by mali zhodne po 10 poslancov. Prieskum volebných preferencií zrealizovala agentúra AKO od 8. do 16. novembra na vzorke 1000 respondentov.

Komentáre