V ružových a červených okresoch neplatí cez deň zákaz vychádzania

SlovenskoKoronavírus

Aktualizované 10.10 hod.

Slovensko sa od dnešného dňa rozdelilo na dve časti, a to bordovú a červeno-ružovú. Občania vo väčšine okresov nemusia po novom predkladať negatívny výsledok testu na koronavírus. V okresoch v prvom a druhom stupni varovania, teda v ružových a červených okresoch počas dňa neplatí zákaz vychádzania. Negatívny COVID test však je potrebný v čase od 21.00 – 1.00 hod. V ružovom okrese je potrebné mať negatívny test na koronavírus nie starší ako 21 dní a v červených 14 dní. Zároveň je možné predložiť aj iný doklad o výnimke.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Jedinou výnimkou je vstup študentov vybraných odborov do priestorov a zariadení vysokých škôl v čase od 21.00 do 1.00 hod., pričom sa musia preukázať negatívnym COVID testom nie starším ako sedem dní alebo dokladom o výnimke.

V bordových okresoch, ktoré sa nachádzajú v treťom stupni varovania stále platí zákaz vychádzania od 5.00 hod. do 1.00 hod. Pravidlá vstupu do prevádzok a pracovísk sa v tomto prípade nemenia. Občania musia mať negatívny výsledok COVID testu nie je starší ako sedem dní, prípadne iný doklad o výnimke.

 

Prevádzky

Od dnešného dňa je možná jazda kabínkou lanovkou, a to pre jedného človeka, respektíve osoby žujúce v spoločnej domácnosti. Návštevníci lanových dráh a vlekov musia mať negatívny výsledok testu na koronavírus nie je starší ako 72 hodín.

Kúpaliská a plavárne môžu byť otvorené s maximálnou kapacitou prevádzky šesť zákazníkov. Sauny, vírivky, kúpele či zábaly zostávajú aj naďalej zatvorené. Fitnescentrá môžu byť otvorené pre najviac šesť ľudí. Prevádzky divadelných, hudobných, exteriérových filmových alebo iných umeleckých predstavení, ktoré sú v bordových okresoch, sú stále zatvorené.

Prevádzky verejného stravovania môžu vydávať jedlo a nápoje zabalené na odber so sebou, prostredníctvom donáškovej služby alebo na letných terasách. Zároveň zostávajú zatvorené aj prevádzky interiérových filmových predstavení.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre