V sobotu sa plošného testovania zúčastnilo takmer 69-tisíc ľudí, 1366 osôb bolo infekčných

SlovenskoArchívCeloplošné testovanie 2020

Pozitivita dosiahla 1,98 percenta.

Obyvatelia vybraných 458 obcí a miest po celom Slovensku môžu tento víkend absolvovať antigénové testovanie na ochorenie COVID-19. Tretie kolo plošného testovania sa realizuje v tých samosprávach, ktoré zaznamenali viac ako jedno percento infekčných ľudí. Testovanie je dobrovoľné a z neúčasti na ňom nebudú vyplývať žiadne obmedzenia. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 20.00 hod.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Minister obrany Jaroslav Naď oznámil, že zdravotníci v sobotu 21. novembra odobrali 68 888 vzoriek, z toho 1366 bolo infekčných. Pozitivita teda dosiahla 1,98 percenta. Naď sa poďakoval všetkým, ktorí sa dali otestovať, pričom starostom a primátorom odporučil motivovať občanov svojich obcí a miest, aby sa prišli dať otestovať ešte dnes.

„To, že je nižšia účasť, znamená, že čísla pozitívne testovaných v jednotlivých obciach sú vyššie. Testovať sa totižto chodia najmä ti, ktorí majú podozrenie, že by mohli byť pozitívni. To môže mať následne dopad na výber obcí a miest pre ďalšie testovanie,“ uviedol Naď s tým, že najmä pri antigénových testoch je dôležité testovať sa pravidelne.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre